پشتیبانی

کد خبر: 1495
تاریخ انتشار: 1396/01/20 13:07
معاون دادگستري کل استان کرمان:
اقدامات دادگستري استان در حوزه پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي به صورت گسترده، اثرگذار و هدفمند اجرايي شده است.
رمضان اميري در نشست ستاد فرهنگي و اجتماعي مديريت و ساماندهي آسيب هاي اجتماعي استان کرمان که به رياست استاندار کرمان در استانداري برگزار شد افزود: حدود 75 درصد از بودجه 250 ميليون توماني براي اجراي طرح تقسيم کار ملي در حوزه کنترل و کاهش آسيب هاي اجتماعي اداره کل زندان ها اختصاص يافته است.
وي گفت: در راستاي طرح تقسيم کار ملي در حوزه کنترل و کاهش آسيب هاي اجتماعي که از سوي رهبر معظم انقلاب اسلامي مورد تاکيد قرار گرفته است، مجموعه زندان بسيار خرسند است.
وي ادامه داد: در طرح تقسيم کار ملي در حوزه کنترل و کاهش آسيب هاي اجتماعي، انجمن حمايت زندان در رابطه با رفع مشکلات خانواده مددجويان از جمله در حوزه مسکن، آموزش، بهداشت و آذوقه برنامه هاي خوبي را اجرايي کرده است.
اميري با بيان اينکه ميزان ارتکاب جرم بين زنان در استان کرمان بيش از ميانگين کشوري است گفت: ميانگين کشوري در اين زمينه 4.5 درصد است که اين آمار در استان کرمان 6.5 درصد است.
معاون معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري کل استان کرمان نيز گفت: اقدامات دادگستري استان در حوزه پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي به صورت گسترده، اثرگذار و هدفمند اجرايي شده است.
محبوبه ميرزابيگي افزود: در حوزه کنترل و کاهش اعتياد 9 دوره سبک زندگي ايراني و اسلامي ويژه معتادان متجاهر بايد انجام مي شده که هشت دوره تاکنون برگزار شده و شش هزار و 280 نفر ساعت آموزش ارائه شده و يک دوره نيز هم اکنون در حال اجراست.
وي گفت: عملياتي کردن آئين نامه کنترل و مراقبت بعد از خروج براي معتادان ترک کرده در مراکز ماده 16 نيز در اين زمينه تعريف شده بود که اجرايي شده است.
ميرزابيگي خاطرنشان کرد: تاکنون سه بازديد از کمپ هاي ترک اعتياد ماده 16 نيز انجام شده است.
وي با اشاره به اقدامات انجام شده براي کاهش طلاق گفت: تاکنون هفت کارگاه آموزشي ويژه روانشناسان و مشاوران مراکز مشاوره برگزار شده که دو هزار و 808 نفر ساعت دوره آموزشي برگزار شده است.
ميرزابيگي گفت: 11 دوره آموزشي مهر نيز براي 117 نفر از متقاضيان طلاق در قالب 819 نفر ساعت آموزش برگزار شده است.
وي افزود: خشونت از آسيب هاي اجتماعي مهمي است که پنج جرم مرتبط با آن در رديف هاي اول جرائم هستند.
ميرزابيگي اظهار کرد: يکهزار و 376 نفر ساعت دوره آموزشي براي مادران داراي کودک زير هفت سال نيز برگزار شده است.
وي خاطرنشان کرد: براي کاهش مفاسد اجتماعي نيز 25 دوره آموزشي براي 462 نفر از مرتکبان جرائم اخلاقي و جرايم تعزيري درجه 6 تا 8 برگزار شده است.

     
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: