پشتیبانی

کد خبر: 1490
تاریخ انتشار: 1396/01/20 12:15
عباس آخوندی وزیر راه وشهرسازی در نشست هیئت دولت برخورد عجیبی با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان داشت که در ادامه حواشی بی بهره نماند
به گزارش آسیبنا، کاری که وزیر راه و شهرسازی نکرد اصحاب رسانه خود کردند. امروز گروهی از خبرنگاران صدا و سیما  برای دلجویی از خبرنگاری که چندی پیش مورد بی حرمتی وزیر راه قرار گرفته بود. در باشگاه خبرنگاران جوان حاضر شدند.
 
کلاه خود در حیات دولت!
 
برخی می گفتند" انشالله دفعه اول و آخر باشد"  برخی هم  از نامه وزیر در واکنش به اقدامش متعجب بودند؛ از اینکه وزیر توضیح داد و اما عذرخواهی نکرد. اما برخی هم زبان به طنز داشتند و خطاب به خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان می‌گفتند: اینبار که به حیاط دولت رفتید کلاه خود ببرید!
 
دیوار کوتاه  
 
دیدار دلجویانه خبرنگاران باسابقه صدا و سیما با خانم خوشاب خبرنگار گروه دولت باشگاه خبرنگاران جوان در ادامه اما کمی رسمیت یافت و سخن به درازا کشید؛ تا جایی که شجاعی یکی از خبرنگاران صدا و سیما  پشت تریبون رفت و بسیار صریح گفت: این دومین بار است که بنده در نقد برخورد با خبرنگاران مطلبی می نویسم و حرفی می زنم و معتقدم خبرنگاران در ایران در جایگاه شایسته خودشان نیستند.
 
شجاعی در ادامه گفت که همه خبرنگاران باید درباره این نوع برخورد احساس تکلیف کنند تا مسئولی دیواری کوتاه تر از دیوار خبرنگاران پیدا نکند و این قشر را بی ادب و یا اضافی به حساب نیاورند.
 
در ادامه موضوع به جاهای باریک کشیده شد و شجاعی از تجربیات برخورد با خبرنگاران در بیرون از مرزها گفت و موضوع را به ترامپ کشاند.
 
 
از ابراز تاسف و تشکر رئیس رسانه ملی تا تعجب خبرنگاران از عذرخواهی نکردن وزیر راه 
 
وی گفت: اگر در خارج از کشور این اتفاق برای خبرنگاری رخ می داد جریان های سیاسی به راحتی از کنار این موضوع نمی گذشتند چرا که نمونه آن را اخیرا در برخورد ترامپ با خبرنگار cnn دیدیم.
 
شجاعی که سینه پر دردی داشت درادامه گفت که وزیر باید از خبرنگار باشگاه عذرخواهی می کرد به خصوص وزیر راه که همواره می گوید من به رسانه ها احترام می گذارم. من جای وزیر از شما عذرخواهی می کنم. این داغی بود بر سیمای رسانه ای ما.
 
نقل قولی از ریاست سازمان صداو سیما
 
در ادامه این نشست صمیمی رئیس باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از دکتر علی عسگری گفت: رئیس رسانه ملی ضمن ابراز تاسف عمیق از برخورد صورت گرفته از سعه صدر خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان قدردانی کرده اند.
 
خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان هم در ادامه که برای تشکر از اقدام  محبت آمیز خبرنگاران رسانه ملی پشت تریبون حاضر شد. هرچند از واگویی برخی موضوعات تلخ امتناع می کرد اما مطالبی را در ادامه عنوان داشت.
 
خبرنگار ما گفت که آن روز  از  وزیر راه با چه لحن و متر و اندازه ای سوال کرده و با چه زبان تلخی پاسخ گرفته است.
 
یک جو عقل ندارید!
 
خبرنگار ما: از وزیر پرسیدم  در برخی از رسانه ها گفته شده که ایرباس سوم، که به ایران آمده، مرجوعی کشور کلمبیاست. آیا این موضوع صحت دارد؟ که وزیر در پاسخ گفت: شما باید یک جو عقل داشته باشید. این سوالات چیست. برید بابا ...! من اما سکوت کردم و لبخند زدم.
 
از ابراز تاسف و تشکر رئیس رسانه ملی تا تعجب خبرنگاران از عذرخواهی نکردن وزیر راه 
 
این در حالی بود که خبرنگاران و سردبیران ارشد سازمان صدا و سیما  طرح این سوال را درست دانستند و می گفتند سوال سوال خوبی بوده و قمری وفا در ادمه گفت که این موضوع را ابتدا خبرگزاری رویترز مطرح کرده است.
 
همه ناراحت شدیم
 
خبرنگاران صداو سیما اما در ادامه در میان صحبت های یکدیگر دست از ابراز همدردی بر نمی داشتند و خطاب به خبرنگار ما می گفتند که "همه ما ناراحت شدیم" "همه ما خوشاب هستیم" 
 
 
لطفا لنز بزنید ...
 
این در حالی است که در ادامه یکی از خبرنگاران سازمان پشت تریبون رفت و تبریک و تهنیت و شادباش به وزیر گفت.
 
شهرام فرهادی ادامه داد: لطفا آقای وزیر از این به بعد ما را با شفافیت لنز چشمانشان ببینند! ما کارمندان روابط عمومی حوزه شان نیستیم... لنزشان را پاک کنند.
 
 از ابراز تاسف و تشکر رئیس رسانه ملی تا تعجب خبرنگاران از عذرخواهی نکردن وزیر راه
 
فرهادی که دلش پر بود خطاب به وزیر گفت که ما تحت قضاوت مردم هستیم و امیدواریم از اینگونه مسائل دیگر تکرار نشود چرا که خبرنگار نمی گوید پراید من کو. می گوید: پراید مردم چه شد؟ خبرنگار نمی گوید مسکن من کو. می گوید: مسکن مردم چه شد؟
 
اما رفته رفته با پایان یافتن گلایه ها و طرح برخی حرف ها و دغدغه های پیرامون کار خبری و مصونیت این قشر ، خبرنگاران سازمان صدا و سیما دسته گلی برای دلجویی به خبرنگار ما تقدیم کردند و در پایان این دیدار دسته جمعی و به یادگار عکسی سلفی با هم انداختند تا آماده برای عرصه های کاری خود باشند.
 
از ابراز تاسف و تشکر رئیس رسانه ملی تا تعجب خبرنگاران از عذرخواهی نکردن وزیر راه
  
انتهای پیام/

     
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: